AR-GE

Sımglass

AR-GE

İmkansız denilen çözümleri yapılabilir kılmak : SİMGLASS®

Her şey hayal etmekle başlar fakat sonunu getirmek cesur insanların işidir. SİMGLASS®’ın cam çözümlerindeki odak noktası üstlendiği işi kusursuz şekilde sonuçlandırabilmektir. Bunun bir sonucu olarak da sektörde parmakla gösterilmenin ve “yaparsa SİMGLASS® yapar” övgüsüne mazhar olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Firmamızın kurucusundan aldığı cesur ruh, teknik kadrolarımızın camın her farklı davranışını ayrıltılı olarak bilip adeta ruhuna dokunmasıyla birleşiyor. Bunların üzerine yeni teknikleri kullanma yetisi ve Ar-Ge çalışmalarımızı ekleyince, her zaman bir adım önde oluyoruz. En büyük avantajlarımızdan biriyse kapsamlı kalite kontrol ve geliştirme testlerini kendi bünyemizde gerçekleştirmemiz. Kontrol ve testlerimizden bazıları şunlardır;

  • Ölü, rüzgar, kar ve erişim yüklerine vb. maruz kaldığında cam davranışının doğrulanması.
  • Kafa, bilge ve punch gibi testlerle camların mukavemetinin hesaplanması.
  • Rüzgar ve darbe yüklerine maruz kaldığında yapısal davranış ve sağlamlığın hesaplanması.
  • Sarkaç darbe testleri, kum torbası darbe testleri ve müteakip artık yük taşıma kapasitesi testleri gibi pratik testler ve bunların uzman danışmanlar tarafından denetlenmesi.
  • Uzun vadeli testler kapsamında değişen iklim koşullarını cam üzerinde uygulayarak, camın davranışlarının simüle edilmesi.