HAKKıMıZDA

Sımglass

Hakkımızda


İnsanlık yüzyıllar önce camı icat etti ve o gün bugündür gündelik yaşamdan sanata, gıda endüstrisinden otomotive her alanda vazgeçilmezimiz oldu. ÖZYILDIRIM CAM MÜESSESESİ, 1978 yılında Cafer Özyıldırım tarafından kurularak camın ve camcılığın halen devam eden köklü silsilesine dahil oldu. İstanbul Dolapdere’de ticari hayatına başlayan SİM Cam Sanayii, otomobil camı üretmek üzere çıktığı yolda, o tarihten bu yana sürekli büyüyerek, güvenlik, dekorasyon, denizcilik gibi çok çeşitli sektörlerin cam ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.


1996’da kurumsallaşma ve sanayileşme adına atılan adımlarla beraber SİMGLASS® markası ile yola devam etme kararı aldık. Otomobil sektörüne ön cam üretmek adına tesisleşmedeki ilk adımlarımızı attık. Yılların birikimiyle elde ettiğimiz piyasa tecrübesini, imalat gücümüzle birleştirerek SİMGLASS®’ın yerini sektörün güçlü markaları arasına taşıdık. İlerleyen süreçte faaliyete geçirdiğimiz cam büküm fırınları ile beraber artık sadece otomotiv sektörü için değil, mega yat ve gemi projeleri için de hizmet vermeye başladık. Bilgi birikimimiz ve tecrübemizle aşılamaz denen tüm engellere ürettiğimiz mimari çözümlerle, bombeli cam alanında Türkiye’nin lideri konumuna ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.


Pazardaki gelişmeleri ve piyasanın taleplerini yakından takip ederek, 2000’li yıllara girerken “Yüksek Güvenlikli Cam” üretimi yapmak için lamine hattındaki kapasitemizi arttırdık. Böylece 4 mm – 150 mm’e kadar lamine cam üretimi yapılabilirliğine ulaştık. Ürettiğimiz camlar kullanıldıkları yapılarda ve taşıtlarda her zaman bizim için bir başarı madalyonu oldu.


Bugün SİMGLASS® olarak ‘’Avrupa Standartlarında Kurşun Geçirmez Cam” üretimi yapıyoruz. Ürettiğimiz bu kurşun geçirmez camlar, BR1’den B7’ye kadar ve tüm SG sınıfları için uluslararası belgelendirme kuruluşları tarafında raporlanıp, belgelendirilmiştir. SİMGLASS® imzası taşıyan kurşun geçirmez camlar 15 yılı aşkın süredir güvelik sektöründe güvenle kullanılıyor. SİMGLASS®’ın logosu, Türkiye’nin önde gelen finans kurumlarının araçlarının üzerinde ülkemizin dört bir yanını geziyor. İstanbul’daki Amerikan konsolosluğu ve pek çok konsoloslukta ürettiğimiz camlar kullanılıyor. Polis teşkilatımızın güvenlik kulübeleri, Silahlı Kuvvetlerimizin envanterindeki çeşitli araçlar, SİMGLASS®’ın ürettiği kurşun geçirmez camlarla memleketimizin gücüne güç katıyor.


Büyüme hedefleri doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına ve yatırımlarına devam eden SİMGLASS®, ülkemizin en büyük bombeli temper hattını kurarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı bombeli cam üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Bugün İstanbul - Kurtköy’deki merkezinde faaliyetlerini sürdüren Sim Cam Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. alanında uzman tecrübeli çalışanları ve teknolojik makine parkuru ile kalite seviyesini korumayı ve geliştirmeyi sürdürüyor. ISO 9001, ISO 16949 ve ISO 14001 belgeleriyle beraber, otocam üretimi için ECE R43-01, kurşun geçirmez camlar için EN 1063 belgesine sahip olan firmamız, sektörünün önemli aktörlerinden biri olarak üretmeye, büyümeye, değer katmaya devam ediyor.