KURşUN GEçIRMEZ CAMLAR

Sımglass

Kurşun Geçirmez Camlar


SİMarmored® :

Dış tehditlere meydan okuyan cam

SİMGLASS® ürün yelpazesindeki SİMarmored®; kamu binalarını, konutları, ticari binaları, sivil ve askeri zırhlı araçları korumak için yüksek teknoloji ile tasarlanmış bir cam paneldir. Balistik saldırılar ve uzun süreli fiziksel saldırılara dayanacak şekilde geliştirilmiştir. SİMGLASS®, otomotivden devlet dairelerine, VIP araçlardan konutlara, askeri tesislerden araçlara pek çok alanda kullanılmak ve maksimumum güvelik sağlamak üzere kurşun geçirmez cam üretimi yapar. SİMarmored® cam paneller, mimari ve tasarım gereksinimlerini karşılarken tüm güvenlik sorunlarına da çözüm üretir. Firmamızın ürettiği kurşun geçirmez camlar dünya normları ve standartlarına uygundur. SİMGLASS® uluslararası kurumların kurşun geçirmez camlar için verdiği 12 adet sertifika ile kurşun geçirmez cam imalatında yeterliliğini ispatlamıştır.

Kategoriler

Elle Saldırılara Karşı Zırhlı Cam (EN 356)

Vandalizme karşı geliştirilmiş bir lamine cam çözümüdür. Zorla girmelere, kaçışa ve elle yapılan saldırılara karşı dayanıklı olacak şekilde cam panellerin ve birden fazla ara katmanın çok katmanlı laminasyonundan meydana gelir.

Kurşun Geçirmez Cam (EN 1063)

Birden fazla cam ve termoplastik ara katmanla laminasyon teknolojisi kullanarak üretilen, tüm silah mühimmatına karşı dayanıklılık arz eden bir kurşun geçirmez lamine cam çözümüdür.

Patlamaya Dayanıklılık (EN 13541)

Özel ara katmanlar ve cam katmanlardan laminasyon teknolojisi kullanılarak üretilen, değişik miktarlarda patlayıcı materyalin oluşturabileceği patlama dalgalarına dayanıklı lamine cam çözümleridir. Bu yüksek mühendislik ürünü cam çözümü, bir patlama dalgasıyla karşılaştığında çerçevesinin içinde kalacak esnekliğe sahiptir.

Detaylar

  • Düz ve bombeli olarak imal edilebilir
  • Hassas üretimden kaynaklanan olağanüstü optik kalitededir
  • CNC işleme merkezimizde, kurşun geçirmez cam panelleri rodajlı ve parlak olarak üretiyoruz. Bu uygulama estetik açıdan önemli olduğu kadar, kurşun geçirmez camlarımızın kullanımı açısından da önem arz etmektedir.
  • Polikarbonat levhalar kullanılarak üretilebilir, böylece düşük kalınlıkla maksimum güvenlik sağlanır
  • Çok çeşitli kompozisyonlar ve kalınlık kombinasyonu mevcuttur.
  • Kurşun geçirmez camların tüm kenarlarına özel laminasyon yöntemiyle yapıştırılan kenar bandı, zırhlı camları kimyasal saldırı, nem ve suya karşı korur. Kenar bandı uygulaması kurşun geçirmez camların ömrünü uzattığı gibi dayanımını da arttırmaktadır.
  • Müşteri talepleri doğrultusunda görsel bütünlük sağlayan tüm düz ve noktalı serigraf baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Zırhlı araç camlarıyla, aracınızın orijinal görselliği ve fonksiyonları bozulmadan camlarınızı zırhlı şekilde kullanabilirsiniz.
  • Gizli rezistanslı camlar ile buzlanmayı ve buharlanmayı etkin bir şekilde çözebilir
  • Müşteri talep ve arzuları doğrultusunda cam ve butiral katmanlar renkli kullanılanılabilir
  • SİMGLASS®’ın kalite yönetim sistemi  ISO 9001: 2000 sertifikasıyla desteklenmektedir. SİMGLASS® ürünleri EN, UNE, BS ve ASTM standartlarına uygun olarak resmi ve bağımsız laboratuarlarda test edilmektedir. SİMarmored®, BR-1NS,BR-2NS,BR-3NS,BR-4NS,BR-5NS,BR-6S,BR-6NS,BR-7S,BR-7NS,SG-1NS ve SG-2NS seviyeleri için UNE-EN 1063 standartlarına uygun olarak test edilmiş ve Avrupa kuruluşları tarafından belgelendirilmiştir. ER-1,ER-2,ER-3 ve ER-4 seviyeleri için UNE-EN 13541 standartlarına ve P6B,P7B ve P8B seviyeleri için UNE-EN 356 için uygun olarak üretim yapılabilmektedir