GüVENLIK CAMLARı

Sımglass

Güvenlik Camları


SİMsafety® :

Üretim ne kadar zor olsa da, güvenlikten taviz yok

Güvenlik ve kalite SİMGLASS®’ın bir numaralı önceliğidir. Tüm SİMsafety® güvenlik camı ürünleri, mimari taleplere göre temperleme işlemiyle toklaştırılıp birden fazla cam panelin kompozit katmanlar ile birbirine lamine edilmesiyle üretilir. SİMsafety® emniyet camı ürünlerini, 2500 mm * 4800 mm‘e kadar olan ebatlarda ve yüksek kalite standartında üretiyoruz.

Isı ile toklaştırma, temperli camların üretimi esnasında SİMGLASS®’da yapılan işin bir kısmıdır. Müşteri taleplerine bağlı kalarak, temperli güvenlik camlarını düz, bombeli, CNC işlemiyle de üretebiliyoruz.

SİMGLASS® , lamine edilmiş emniyet cam panellerini uzun yıllara yayılan tecrübesiyle en yüksek kalitede sunuyor. Camlarımızı laminasyon işlemi esnasında vakum ve basınç tekniklerini kullanarak nem ve ısısı şartlandırılmış temiz oda koşullarında üretiyoruz. Buna bağlı olarak kabarcık ve kirlenme olmadan uzun ömürlü ve yüksek kalitede laminasyon sağlıyoruz.

SİMsafety® güvenlik camının çoklu laminasyonu, 120 mm’ye kadar maksimum kalınlığa ulaşabilir. Son derece dayanıklı olarak üretilen bu camlar yüksek ağırlıklara ve büyük güçlere bile dayanabilir. Böylece patlama, deprem, hırsızlık, vandallık gibi toplumsal olaylara ve doğal afet risklerine önlem alınabilir. Üstün sertlik ve emniyet camı tasarımları yük taşıma kapasitesi için, eğer arzu edilirse poly vinil butiral, ioaplast, EVA ve PCU katmanlarından faydalanmaktayız. Spesifikasyonunuzu karşılama hakkında daha fazla bilgi için lütfen satış ekibimizle iletişime geçin. Bireysel gereksinimlerinizi ayrıntılı olarak tartışmaktan mutluluk duyacaklardır.

SİMsafety® güvenlik camı; merdivenler, döner kapılar, korkuluklar, gemi camları, balkon ve çatılar için cam çözümleri sunmaktadır.

Detaylar

  • İnsanların cama çarpması sonucu oluşan kazalarda yaralanma riskini en aza indirger.
  • Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı güvenlik sağlar. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri önler/geciktirir.
  • Ses yalıtımına katkı sağlar.
  • Eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97-99 oranında engeller.
  • Isıcam ünitelerinde de kullanılarak emniyet ve güvenliğin yanı sıra ısı yalıtımı da sağlanır.
  • Low-E kaplamalı lamine camlar ile etkin ısı kontrolü sağlanır.
  • Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır.
  • Temperli camlar, tempersiz bir cama göre yayılı yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır. ​
  • Camlar ve laminasyon malzemelerinde müşteri taleplerine göre farklı renkler kullanılabilir.

SİMGLASS®’ın kalite yönetim sistemi  ISO 9001: 2000 sertifikasıyla desteklenmektedir. SİMsafety®, EN1250 ve EN12543-2 standartlarına uygun olarak test edilmiş, Avrupa kuruluşları tarafından belgelendirilmiştir.