GüNEş KONTROLü GüVENLIK CAMLARı

Sımglass

Güneş Kontrolü Güvenlik Camları


SİMGLASS® Güneş Kontrollü Güvenlik Camları:

Konfor ve güvenlik bir arada mümkün

Mimari çözümlerde cam kullanımı, tasarım, şıklık, termal performans ve güvenliğin yanı sıra kullanıcıların konforunu ve huzurunu da arttırır. Camı tanıyan mimarlar ve tasarımcılar, dış mekanlarda ya da yapıların içerisinde, insanlarda hayranlık uyandıran cam çözümlerini projelerine bir sanat eseri hassasiyetiyle entegre ederler. SİMGLASS® güneş kontrollü cam, camın güvenlik ve gün ışığı kontrolü işlevlerini birleştirir. Güneş kontrollü camlar yapıların ve taşıtların iç iklimini ve enerji sarfiyatını optimize ederken, güvenlik gereksinimlerini karşılamaya da izin verir. Doğru cam, doğal ışık kullanımıyla mekanlara ferahlık katar.

Katagoriler

1 - UV Kontrollü Lamine Cam

Modern tasarım anlayışının en önemli unsurlarından biri doğal ışık kullanımıdır. Etkin bir gün ışığı bizi dış dünyaya bağlar. Fakat doğal ışıklar aynı zamanda zararlı güneş ışınlarını da barındırır. SİMGLASS’ın kullandığı UV kontrollü ara katmanlar, UV radyasyonunun zararlı ışınlarından tasarımlarımızı ve mekanlarımızı korur. Geleneksel PVB ara katmanlar, 380 nm'ye kadar % 99 UV perdeleme kapasitesine sahiptir.Bununla birlikte UV ara katman, 400 nm'ye kadar % 99 ekranlar. UV ara katmanlar, doğal hava koşullarına maruz kaldığında olağanüstü dayanıklılık sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir;doğal ve hızlandırılmış maruz kalma testleri, olağanüstü renk haslığı, dayanıklılığı ile ısı ve neme maruz kaldığında delaminasyona karşı direnç göstermiştir.

Saflex UV ara katmanları, uygun konfigürasyonlarda kullanıldığında güvenlik camı, cam parçası muhafazası, yapısal bütünlük, ses azaltma, güvenlik ve fırtına korumasının tüm avantajlarını da sağlar.

Kullanım Yerleri
Müzeler, arşivler, galeriler, restoranlar, oteller, tatil köyleri,hastaneler,kreş,kitaplıklar,akıllı cam uygulamaları. v.b.

2 - Solar Kontrollü Lamine Cam

Güneşi verimli kullanabilmek ve aydınlık iç mekanlar, çoğu zaman harika olduğu kadar konforsuzluk da getirebilir. Kullandığımız solar PVB ara katmanlar, cam ve geleneksel PVB ile üretilen lamine camlara kıyasla, güneş ısısı kazanım performansını artırmak için tasarlanmış ürünler olduğundan, doğru seçildiği takdirde kızıl ötesi radyasyonu emerekmekana konfor katar. İdeal güneş enerjisi ürünü, UV ve NIR enerjisini ortadan kaldırırken, olabildiğince fazla görünür ışık geçirgenliğine izin vermelidir. Aydınlıktan taviz vermeden zararlı ışınları bloke eden camlar üretiyoruz.

SİMGLASS’ın PVB ara katman malzeme tedarikindeki çözüm ortağı Saflexe ait Solar serisinde iki seçenek mevcuttur. Saflex Solar SG, en yüksek performanslı Solar PVB ara katmanımızdır. Saflex Solar SH ise daha nötr bir görünüme sahiptir ve bazı uygulamalarda tavlı cam ile lamine edilebilir.

Solar PVB, Geleneksel PVB ve Ultra Güvenlikli PVB gibi diğer PVB ara katmanlarıyla ve Vanceva® renkli PVB sistemleriyle uyumludur.

Kullanım Yerleri
Kavisli cam uygulamaları, düşük yansımalı camlar, birinci sınıf perakende showroomları, dış camlı cepheler (özellikle sıcak bölgelerde), dijital tabela.

Ürün Faydaları;

▪0.65 Solar Isı Kazanım Katsayısı (SHGC)

▪Görünür Işık Geçirgenliği > % 70

▪Kavisli cam uygulamaları için uygundur

▪Köşeli renk endişelerini azaltır

▪Dış gürültüyü azaltır

Vanceva® Renk Sistemi ile uyum